KOBEŘANKA  z   Kobeřic

 

 

O Kobeřance a Kobeřicích ve Slezsku

 

Kobeřanka je dechová hudba z Kobeřic ve Slezsku, malebné vesnice s charakteristickým kostelem, která se nachází mezi Opavou a Ratiboří na Hlučínské pahorkatině nedaleko hranic s Polskem.

V nejrůznějších generačních obměnách existuje Kobeřanka již 25 let.

Poslední velká generační obměna Kobeřanky v současnou podobu vznikla v roce 1997, kdy se členy stali muzikanti z bývalé mládežnické dechovky Fešáci a v tomto složení s mírnými obměnami hrajeme dosud.

 

V našem repertoáru jsou úpravy lidových písniček z našeho kraje, písničky z jižní Moravy, z jižních Čech. Hrajeme i skladby klasického fondu české dechovky a v poslední době i úpravy písní a skladeb populární hudby.

 

Hrajeme pro posluchače z blízkého Polska a máme v repertoáru i německé lidové písně a populární melodie.

 

Začátkem roku 2004 se nám podařilo, co se ještě v historii Kobeřanky nepodařilo, a to natočení vlastního CD. Dali jsme mu název Věnovaná jako věnování Vám, našim posluchačům, našim rodinám a všem bývalým muzikantům Kobeřanky.

 

Dechová hudba Kobeřanka si dobývá srdce svých posluchačů, o čemž svědčí pravidelné pozvání ke koncertům v kině Mír v Opavě agenturou pana Mirka Masaříka.

 

V roce 2009 se připravujeme na nahrávku nového CD s názvem My koberští muzikanti se skladbami kobeřického autora Leoše Drastíka a renomovaného textaře Vladimíra Salčáka. Součástí CD je náš největší hit Tak jako v pohádce.

 

V roce 2014 jsme nahráli další nové CD s názvem Rodná dědina z autorské dílny Leoše Drastíka a úpravy lidových písní z Kobeřic a Hlučínska, které upravili p. Miroslav Drastík a Jiří Tesařík.

 

V roce 2015 jsme pro Vás natočili DVD s našimi největšími hity obou CD a vydáno bylo počátkem roku 2016. Na DVD se můžete těšit na nejlepší skladby Kobeřanky natočenými v malebném prostředí letních Kobeřic.

 

 

 

KOBEŘANKA z Kobeřic